MENU ↓
powróć na start

TED jest organizacją propagującą idee które zmieniają świat. Wszystko zaczęło się 25 lat temu od czterodniowej konferencji TED w Kalifornii. Przez ten czas TED rozwinął się aby wspierać te idee przez kolejne inicjatywy. Co roku na konferencję TED  zapraszani są czołowi liderzy, naukowcy i ludzie którzy zmieniają świat, aby opowiedzieć o tym w ciągu 18 minut. Przemówienia te są później dostępne bezpłatnie na stronie TED.com.

Wśród prelegentów TED  byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani,Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende czy Gordon Brown. Doroczna konferencja TED odbywa się na wiosnę w Long Beach w Kalifornii (USA) z transmisją w Palm Springs; Natomiast konferencja TEDGlobal ma miejsce co roku latem w Edynburgu.

Wśród inicjatyw TED jest też portal TED.com, gdzie codziennie pojawiają się nowe nagrania TEDTalks oraz Open Translation Project w ramach którego wolontariusze z wielu krajów opracowują tłumaczenia i napisy dla nagrań TEDTalk. TED ustanowił też coroczną nagrodę TED Prize, gdzie wyjątkowe osoby które chcą zmienić świat otrzymują możliwość wprowadzenia tych idei w życie. TEDxLive oferuje możliwość zorganizowania przez lokalne społeczności wydarzenia opartego o transmisję z konferencji TED. Program TEDFellows pomaga innowatorom zmieniającym świat dołączyć do społeczności TED i wzmocnić wpływ ich działań i projektów.

TED naTwitterze twitter.com/TEDTalks i Facebooku facebook.com/TED.